Wkręty

Mocowania budowlane » Wkręty

Wkręty - to niewielkie akcesorium cechuje się bowiem szerokim zakresem zastosowania i przydaje się podczas wielu drobnych napraw i prac montażowych.

  • ad37.1.jpg

    Wkręty do drewna

    Wkręty do drewna - służą do łączenia elementów z drewna i z tworzyw drewnopochodnych. Akcesoria te sprawdzą się także podczas przykręcania drewnianych elementów do powierzchni wykonanych z innych materiałów. Tego rodzaju narzędzie cechuje się większym łbem i dość cienkim rdzeniem gwintowanym – dzięki temu łatwo wchodzi on w miękkie i grube podłoże. Gładka górna część trzonka umożliwia dokładne dociągnięcie do siebie skręconych elementów.

  • ad38.1.jpg

    Wkręty do metalu

    Wkręty do metalu - rdzeń wkrętów do metalu wyróżnia się w szczególności niższym skokiem gwintu oraz jego niewielką głębokością. Do produkcji tego rodzaju akcesoriów stosuje się stal trwalszą niż w przypadku wkrętów do drewna – dzięki temu nie tracą one swojej funkcjonalności na skutek kontaktu z twardym podłożem. Przed zastosowaniem wkrętu do metalu należy wstępnie nawiercić powierzchnię. Można również wybrać akcesoria z samowiertną końcówką, które nie wymagają wcześniejszego wywiercenia otworu montażowego.