Ściernice

Materiały ścierne » Ściernice

Ściernice - to narzędzia ścierne, które służą do ostrzenia oraz szlifowania szerokiej grupy materiałów. Są niezbędnym wyposażeniem takich urządzeń, jak piły tarczowe, frezy czy noże krążkowe. Składają się z ziaren ściernych oraz spoiwa, które jest nośnikiem materiału ściernego.

 • ad23.1.jpg

  Ściernice tarczowe o spoiwach ceramicznych

  Ściernice tarczowe o spoiwach ceramicznych (V) - stosowane głównie do szlifowania precyzyjnego. Spoiwa ceramiczne umożliwiają szlifowanie płaszczyzn i otworów, zarówno na okrągło w kłach, jak i bezkołowo. Świetnie nadają się do szlifowania stali i żeliwa, a także ostrzenia stali szybkotnących i węglików spiekanych.

 • ad24.1.jpg

  Ściernice tarczowe o spoiwach żywicznych

  Ściernice tarczowe o spoiwach żywicznych (B) - oraz spoiwa żywiczne wzmocnione mechanicznie (BF),  umożliwiają wykonywanie działań na wysokich prędkościach pracy

 • ad25.1.jpg

  Ściernice diamentowe

  Ściernice diamentowesą jednymi z najczęściej wykorzystywanych, a zarazem najskuteczniejszych narzędzi ściernych. Wykazują wysoką odporność na zużycie. Pozwalają na osiągnięcie wysokiej jakości szlifowanej powierzchni, przy dużej wydajności obróbki.

 • ad26.1.jpg

  Ściernice listkowe

  Ściernica listkowa - to jedno z  bardziej popularnych narzędzi do usuwania zadziorów i powłok. Posiada budowę listkową (lamelkową), często więc funkcjonuje w nazewnictwie jako ściernica lamelkowa.  Ściernica listkowa składa się z listków z płótna ściernego z nasypem z elektrokorundu, które są  ułożone w wachlarzyk. Za ich pomocą dopasowuje się idealnie do obrabianej powierzchni.