Pilarki mechaniczne

Elektronarzędzia » Pilarki mechaniczne

Pilarki to narzędzia wykorzystujące piły, jako element roboczy. Służą do cięcia takich materiałów jak drewno, kamień, metal czy inne ciała stałe. Warto przy tym wiedzieć, że piła to określenie odnoszące do dwóch sprzętów. Jest to całe urządzenie lub sam element tnący. Dlatego też piła i pilarka to nazwy często używane w stosunku do tego samego narzędzia. Pilarki dzielą się na kilka odmian zróżnicowanych pod względem elementu tnącego oraz zasilania. Są to na przykład pilarki tarczowe i łańcuchowe.

 • pilarka tarczowa
 • ukośnica
 • pilarka taśmowa
 • pilarka łańcuchowa
 • wyrzynarka 
 • pilarka szablasta
 • aa10.1.jpg

  Pilarka tarczowa

  Pilarka tarczowa - to bardzo popularny rodzaj piły, służący do przycinania elementów drewnianych oraz drewnopochodnych. Pilarka tarczowa wymaga dużej ostrożności, dlatego też jest narzędziem przeznaczonym dla bardziej doświadczonych majsterkowiczów. Wyposażenie warsztatu w proponowane urządzenie umożliwia samodzielną budowę konstrukcji drewnianych.

 • aa11.1.jpg

  Pilarka ukosowa/ukośnica

  Pilarki ukosowe -przeznaczone są do wykonywania precyzyjnych cięć w drewnie oraz materiałach drewnopochodnych. Przy zastosowaniu odpowiednich tarcz doskonale sprawdzą się także do obróbki aluminium. Dzięki zamocowaniu tarczy piły na statywie posiadasz możliwość cięcia w każdą stronę, co jest wyjątkowo przydatną funkcją, szczególnie podczas obrabiania materiałów o niestandardowym kształcie. Dostępne są pilarki o różnej mocy – im większa moc, tym głębsze cięcia możesz wykonywać, gdyż w urządzeniach silniejszych stosowane są duże tarcze.

 • aa13.1.jpg

  Pilarka łańcuchowa

  Pilarka elektryczna - stanowi najlepsze rozwiązanie, jeżeli chodzi o obróbkę drewna. Używana jest także do dużo cięższych prac leśnych. Jest to jedno z podstawowych narzędzi w gospodarstwie domowym każdego majsterkowicza i fachowca.

 • aa14.1.jpg

  Wyrzynarka

  Wyrzynarka - to bardzo poręcze i wysoce przydatne urządzenie służące przycinaniu materiałów drewnianych oraz wycinaniu z nich elementów. Odznacza się dużą precyzją działania, a jej użytkowanie jest komfortowe. Wyjątkową zaletą wyrzynarki, dzięki której szczególnie wyróżnia się na tle innych narzędzi tnących do drewna, jest możliwość szybkiego i sprawnego uzyskiwania zaokrąglonych kształtów oraz otworów o obłych krawędziach.

 • aa15.1.jpg

  Piła szablasta

  Piła szablasta - jest urządzeniem, które spełnia funkcję rozmaitych sprzętów używanych w różnego rodzaju warsztatach. Wyposażona została w specjalny brzeszczot wykonujący ruchy posuwisto-zwrotne, dzięki czemu jej użytkowanie nie różni się niczym od piły ręcznej – pomijając jej rozszerzoną funkcjonalność i wykonywanie cięć bez wysiłku. Wynika to z zastosowania jednofazowego silnika, który wprawia ostrze w jednostajny ruch.