Piła tarczowa

Narzędzia » Skrawające » Piła tarczowa

Piła tarczowa - to powszechnie używane elektronarzędzie, które okazuje się przydatne do cięcia bardzo zróżnicowanych materiałów. Warto wiedzieć, że piła tarczowa jest urządzeniem przeznaczonym do pracy z pilarkami ręcznymi lub stołowymi. Występuje ona w kilku rodzajach, co sprawia, że każdy z nich jest przeznaczony do innego typu materiałów. Ze względu na zróżnicowaną moc pilarek tarczowych, mogą być one wykorzystywane do cięcia na przykład drewna twardego, miękkiego, warstwowego, płyty fornirowanej, płyty wiórowej, płyty gipsowo-cementowej, płyty laminowanej, gazobetonu, sklejki, tworzyw sztucznych czy też gips-kartonu, stali budowlanej, aluminium, stali nierdzewnej, stali budowlanej, aluminium, metali lekkich itp. 

  • ad2.1.jpg

    Piła tarczowa z tarczą uniwersalną

    Piła tarczowa z tarczą uniwersalną – tego rodzaju piła tarczowa ze względu na swoją uniwersalną tarczę może być używana do różnego rodzaju materiałów. Należy jednak pamiętać, że nie mogą być one zbyt twarde, ponieważ tarcza może nie wytrzymać dużego oporu. Piła ta świetnie sprawdzi się do pracy z drewnem, tworzywami sztucznymi, sklejką i innymi materiałami drewnopochodnymi.

  • ad3.1.jpg

    Piła tarczowa z tarczą widiową

    Piła tarczowa z tarczą widiową – jest to jeden z bardziej znanych rodzajów pił tarczowych. Tarcza widiowa sprawdza się bowiem do zastosowania jako pilarka do drewna. Mają one większą liczbę zębów, dzięki czemu wykonywana praca jest bardzo efektywna i szybka.